Köyden kısa kısa

Epey susuz bir bahar yaşadık. Günlerdir beklediğim yağmur az önce geldi… Şimşekler ve gök gürültüleri arasında yazıyorum.

Kır Çocukları olarak çiftlik evimizin yapımında bize uzun dönemli yardımcı olacak bir kişi bulamadık. Çitleri ve tarlaların hazırlıklarını da tamamlayamadık. Sebze yetiştirme planımızdan vazgeçmek zorunda kaldık. Zaten fidelerimiz azdı, İbrahim ve Orkun’a ancak yetecekti. Neyse ki onlar bu sezon Süvari Çayı kıyısında sebze yetiştirecekler. Hem de yerel tohumlardan ve doğal yöntemlerle. Biz de fideleri dikilmeden önce köpeklerden ve ineklerden koruma çabasındayız. Bir kez daha görüyoruz ki tarımsal üretim zor ve bir sürü riski var. Sıcak, soğuk, dolu, su azlığı, domuzlar, otlayan hayvanlar ve öngörülemeyen bir sürü şey. 

Bundan başka, Temürcüler olarak bir sürü çalışmamız devam ediyor, ama bazen bakıyoruz ki her şey yarım… Şimdilerde ön bahçemizi düzenleyip biraz sebze ekmek ve çocuklara güvenli bir alan oluşturmak istiyoruz. Komşumuz Fatma teyzenin bağında biraz domates, biber, kavun karpuz da yapacağız belki ama biraz enerji ve zaman lazım. Toplanacak yabani gül çiçekleri ve mürver çiçekleri de var. Merhem yapımı, tentürlerin süzülmesi, duyurular, tanıtımlar, blogun düzenlemesi ve diğer işler…

Şimdi yağmurun tadını çıkarmak için balkona çıkıyorum.

Herkese güzel günler!

ceyhan

Reklamlar

Köyden kısa kısa” üzerine bir yorum

  1. Sevgili arkadaşlar,
    Sizi ve yapmaya çabaladığınız işleri gıptayla ve saygıyla izliyorum.Işiniz çok zor.Ama bu dünyada adil ve güzel olan ne varsa zor değil mi zaten.
    Sizleri tanimak ve birgun ziyaret etmek isterim.
    Sevgiyle ve güçlü kalın
    Füsun Aydın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s