Çiftlik evimizi yapmamız için bize destek olur musunuz?

Tahtacıörencik Köyü’nde, geç ve güç de olsa kara kışı atlattık derken, şimdi de bahar işlerinin hangisine yetişeceğimizi bilemez olduk. Önceliklerimiz birbirine karıştı 🙂. Sebze fideleri, bağ ve bostan hazırlıkları, toplanıp doğal ürünlere dönüşmeyi bekleyen otlar ve tabi ki günlük yaşamın koşturmacaları. Köy geneliyle ilgili çalışmalara – daha fazla köylümüzün doğal üretime geçmesine destek –  zaman ayırmakta zorlanıyoruz.

Bu mevsimde doğada yetişen bitkilerin, çeşit çeşit otların bereketini görüyoruz. Bir yandan bunları toplayıp değerlendirmeye vakit bulamadığımıza hayıflanıyor, bir yandan da burada düzenimizi kurduğumuzda neler yapabileceğimizi hayal edip umutlanıyoruz.

Şu sıralar en önemli işimiz çiftlik evimize başlamak ve en yakın zamanda bitirmek. Şu anda kaldığımız evde üretme ve dönüştürme imkanlarımız sınırlı. Kendine yeterli, doğayla barışık ve daha üretken bir yaşamı ancak bir ekolojik çiftlik içinde gerçekleştirebiliriz. Birkaç hafta içinde çiftlik evimizin inşaatına başlamak istiyoruz. Taş, ahşap, kerpiç, ve saman balyasından bir ev, çevresinde küçük bir permakültür çiftliği. Projemizle ilgili bolca bilgi için: https://ciftlikevi.wordpress.com/

Bu yola sermayemiz olmadan çıktık, şimdiye kadar yaptığımız masrafları doğal ürünlerimizden gelen gelirle karşıladık. Ürünlerimizi satın alarak – ve daha bir sürü yolla – bizi destekleyen dostlarımıza, arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Şimdilerde çiftlik evimizi yapabilmek için biraz parasal girdiye ihtiyacımız var. Ürünlerimizi talep ederek bizi destekler misiniz? Ürün listemizde işinize yarayacak, yaşamınızı kolaylaştıracak, sağlığınızı destekleyecek veya en azından afiyetle tüketebileceğiniz bir şeyler mutlaka vardır.

Bütün ürünlerimizi en nitelikli doğal girdilerle ve büyük bir özenle üretiyoruz veya üretim süreçlerine katılıyoruz. İhtiyaç duyduğumuz hammaddeleri ya kendimiz yetiştiriyor, ya doğadan tertemiz alanlardan topluyor ya da bizimle benzer duyarlılıkları olan, doğa tutkunu üretici dostlarımızdan ediniyoruz. Üstelik ürünlerimizi size çok uygun kargo maliyeti ile gönderebiliyoruz. Sipariş formu ve sipariş sitesi bağlantılarımız aşağıda. Ürünlerin ayrıntılı açıklamalarını da şu adreste bulabilirsiniz: https://kircocuklari.wordpress.com/dogal-urunlerimiz/.

Ürünlerimize ihtiyaç duyan ama maddi zorluk içinde olan arkadaşları desteklemeye ve her türlü takas fikrine de her zaman açığız…

> Kır Çocukları sipariş sitesi

> Kır Çocukları sipariş formu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s