Ağustos ortası – TADYA sebzelerinde durum

Önceki hafta Tahtacıörencik Köyü’ndeki sebze bostanlarının durumunu anlatmıştık. Elşverişsiz hava koşullarına sulama zorlukları da eklenmişti ve durum pek de iç açıcı değildi: 2 Ağustos TADYA’dan Haberler
 
Sulama için destek çağrımıza karşılık veren, yardım eden arkadaşlar oldu. Geçtiğimiz iki hafta içinde bostanlarda dört kez sulama yapıldı. Şimdi sebzelerin durumu iyi. Gerçi Ankara’da neredeyse hiçbir yerde bu yıl sebze çok iyi olmadı, bizim tarlaların da pek tadı yok ama yine de iyi.
 
Umuyoruuz ki şimdiden itibaren Duran ve Araç aileleri Pazar günleri Ayrancı Organik ve Üretici Pazaryerleri’nde yerlerini alacaklar. Çayyolu Pazarı için ise henüz yeterince ürün yok.
 
Domates çeşitlerinden ilk çıkanlar Yalova Atatürk Bahçe Bitkileri Merkezi’nden edinilen iki organik domates çeşidi oldu. Biraz etli ve bizim kendi yerli çeşitlerimize göre daha az sulular. Ama çok lezzetliler. Beğeneceğinizi düşünüyoruz. Bundan sonraki haftalarda diğer 6-7 çeşit de dökmeye başlayacaktır.
 
Bir de hatırlatma: Eğer TADYA‘dan edindiğiniz bir üründen memnun kalmazsanız lütfen bize bildirin. Mutlaka telafi edilecektir. Geçmişte de zaman zaman ürün kalitesinde istemediğimiz durumlar oldu (fazla yağlı kıyma, az yağlı süt, vs.). Bunlar sonrasında düzeltildi. Şu anda uzun zamandır kullanılmayan arazilerde tamamen ilaçsız doğal tarım yapılıyor. Gençler tarımı yeni yeni öğreniyorlar. Olur ki, bazı domateslerin içinde kurt deliği olur veya salatalıklar biraz kart olur. Lütfen son yapacağınız şey bize küsmek olsun. TADYA üreticileri olası hataları telafi etmek ve size her ürünün en iyisini, en kalitelisini sunmak için uğraşacaklardır.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s