ODTÜ Kampüsü’nde elma ve kuşburnu toplama – 24 Ağustos Cumartesi 14:00-18:00

24 Ağustos Cumartesi günü ODTÜ kampüsünden elma ve kuşburnu toplayacağız. Bu yıl elma bol ama toplayan olmadığı için yerlerde çürüyorlar. ODTÜ Ağaçlandırma Müdürlüğü’nü bilgilendirdik ve onay aldık. Hep birlikte ‘sorumlu toplayıcılık’ yapacağız. Elma, kuşburnu, mahonya, karamuk ve başka sürprizler. Toplamaya katılan arkadaşlar ihtiyaçları kadarını yanında götürecek. Meyvelerden geri kalanını ertesi gün Ayrancı Üretici Pazaryeri’ne götüreceğiz ve TADYA’ya destek için satacağız.
Program:
24 Ağustos Cumartesi 14:00 – 18:00: ODTÜ’de elma ve kuşburnu toplama.
  • 14:00’da biz Temürcü’lerin lojmanında (ODTÜ-Kent Lojmanları 1906/6) buluşma ve sohbet.
  • Önceden belirlenmiş rotalarda yabanıl meyve toplama
  • Yanımızda getirebileceklerimiz: Büyük örtüler (düşen meyveleri toplamak için), iş eldiveni (kuşburnu toplamak için), bolca büyük sepet, kutu veya file, bahçe merdiveni, su kabı, güneş için şapka, uzun kollu ince giysiler, kapalı ayakkabı.

25 Ağustos Pazar 09:30 – 12:00: Ayrancı Pazaryeri’nde DBB buluşması ve TADYA’ya destek için elma ve kuşburnu satışı.

Cumartesi günü öğleden sonra çok büyük bir grup olursak birlikte hareket kabiliyetimiz sınırlanabilir. Bu sebeple en fazla 25 katılım için kayıt alalım istedik. ODTÜ’de bizimle birlikte meyve toplamak isterseniz: Katılım Formu / Katılım Kontrol Listesi

Pazar günü öğleden önce de Ayrancı pazaryerinde bir DBB buluşması yapacağız. Hem üreticilerimizle buluşup sohbet edeceğiz, hem de topladığımız elmaları satıp gelirini TADYA üreticilerine aktaracağız. Büyük bir çaba ile üretime başlayan genç arkadaşların (İbrahim-Nursemin ve Hüseyin-Merve) desteğe ihtiyaçları var. Gelirin 1/3’ünü de HES davasının masrafları için ayıracağız, çünkü ikinci davanın masraflarını şu anda, Kır Çocukları ve sevgili gönüllü avukatımız Baturay, cebimizden karşılamaya çalışıyoruz. Pazar günkü Ayrancı pazaryeri buluşmamızla ilgili ayrıntılı bilgiler ise BU SAYFADA.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s